Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Zázemí v kempu Tušť

 Zázemí letošního ročníku Okolo republiky bude v kempu Tušť, Suchdol nad Lužnicí. Myslím, že proti loňsku to bude výrazný posun k lepšímu. Co se týká chatek, sprch atd. Chatky jsou objednané tři, od nedělního do čtvrtečního dopoledne, v těsné blízkosti je restaurace a pizzerie. Věci do zázemí budeme přijímat při prezentaci. Nezapomeňte balíčky dobře popsat.

 

 
13. 5. 2022 | Rubrika: Aktuality

Oprava silnice hned po startu

K létu patří opravy silnic a ani Žacléř (naštěstí) nestojí stranou. Ale, má to své ale. Letos bude uzavřena silnice z Prkenného Dolu po začátek osady Babí, což je při cestě na Ještěd hned 2.- 4.  kilometr po startu.

Kdo pojede na gravelu či horském kole, může využít cestu přes Rýchory.  Nahoru je to 6 km/ 400 metrů výškových po šotolině a šutrech, dolů přes Kutnou do Mladých Buků po asfaltu.  

Pro silničáře je vhodnější trasa: Žacléř - Prkenný Důl – za rybníkem odbočka vpravo na pevnost Stachelberg, cyklotrasa 4210 – dále cyklotrasa 4081, 4084 - lom Babí – Střelnice – Nad Babím, tady odbočka na žlutou do Horního Starého Města, Bělidla. Zhruba 60 % asfalt, zbytek šotolina, občas šutry. Trochu kostrbaté řešení, ale s opatrností pro silničky v klidu sjízdné. 

Další varianty, po silnici přes Bernartice či po polské straně Krkonoš, jsou diskutabilní. 

 
26. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Víte, co je velomobil?

Víte, co je velomobil? S jedním se pravděpodobně budete moci seznámit na třetím ročníku Okolo republiky. Jan Friedl se přihlásil na trať 900 km a byť vozítko vypadá velmi futuristicky, je zcela na vlastní pohon. . Připomíná mi kapotované lehokolo. Více o aktivitách Jana Friedla na http://brnobent.blogspot.com/ a lepší http://brnobent.blogspot.com/představu, co je velomobil, získáte na https://www.katanga.eu/ 

 
23. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality

Máme prvního koloběžkáře

Máme prvního koloběžkáře. Byť propozice takovou kategorii nezmiňují, není důvod nevyjít zájemcům vstříc. Stanislav Holík se přihlásil na trasu 900 km.

 
22. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality

Náramek Okolo republiky 2022

Náramek s nápisem Okolo republiky 2022 na památku pro každého účastníka třetího ročníku.

 
22. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality

GPS tracking letos s FollowMe

Systém sledování závodníků na Okolo republiky 2022 chceme opět posunout k lepšímu a proto jsme navázali spolupráci se službou FollowMe https://cs.follow.me.cz/  

 
10. 1. 2022 | Rubrika: Aktuality

Okolo republiky ve filmu

Dokument z ultra maratonu Okolo republiky 2021 je na světě. Myslíme, že díky všem zúčastněným se povedl. Tak sledujete i sdílejte, ať dílo nepřijde zmarem. 

 
29. 12. 2021 | Rubrika: Aktuality

Jaká bude trasa?

Jaká bude trasa Třetího ročníku závodu Okolo republiky? To z velké části záleží na každém ze startujících, ale kontrolní body, ty jsou jasně dané. Kdo chce zdárně dojet do cíle, musí je respektovat. Takže? 

 
29. 12. 2021 | Rubrika: Aktuality

Startovné jako dárek

Startovné na Okolo republiky 2022 je možné věnovat i jako dárek. Formou certifikátu s kódem, pod kterým se dotyčný zaregistruje. Pokud někdo o něčem takovém uvažuje, prosím napsat na a.vanicek@razdva.cz nebo zavolat na 724 790 372. 

 
29. 12. 2021 | Rubrika: Aktuality

I potřetí se Sport Base Timing

Pod záložkou vlevo jsou propozice Okolo republiky 1400 / 900. Přihlašování na třetí ročník připraví náš tradiční partner, Sport Base Timing, během zítřka. Spuštění tak čekejte buď večer nebo v úterý. 

 
29. 12. 2021 | Rubrika: Aktuality


 

Facebook