Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Potřetí Okolo

pohledem Honzy Chlubného

 
8. 12. 2022 | Rubrika: Aktuality

Okolo republiky 2022 aneb „Až to bude možné, namažte se!“

Reportáž Stanislava Kozderky z letošního Okolo republiky. 

 
1. 12. 2022 | Rubrika: Aktuality

Na koloběžce Okolo republiky 950

Stanislav Holik

Pojal jsem to výletově. Prostě pohodová dovolená se spaním pod širákem jako obvykle, jen na prohlídku okolí nezbylo tolik času, stihnul jsem jen zámek Hluboká, když jsem měl ve středu spoustu času před plánovaným přenocováním v Tušti (jedinou možnou noc na posteli jsem si prostě nechtěl nechat ujít).

"Závod" jsem jel se základním cílem dojet v časovém limitu (168hodin) a patrně stejný cíl mělo i cca deset posledních závodníků krátké etapy, kdy jsme všichni dodržovali "noční klidový režim" a nenechali se vyvést z míry blázny bojujícími o první místa. Díky tomu toho deště na trase pro nás nebylo zas tak moc (respektive k deštivým dnům během kterých ti nejrychlejší odjeli celý závod se nám nejpomalejším přidalo i několik dní, kdy bylo docela hezky).

 
26. 9. 2022 | Rubrika: Aktuality

Jak jsem projel Okolo republiky

Miroslav Navrátil

Měl to být vrchol mé letošní cyklistické sezóny a zároveň pokus a posun do poněkud neprobádané kategorie bikepacking, povedlo se to tak nějak napůl. Předně musím říct, že s výsledkem 102 hodin a 38 minut jsem spokojený, chtěl jsem to zajet za 4 dny a těch pár hodin navíc je vzhledem k problémům na trase vlastně ještě super výsledek. Zůstává ale drobná nejistota, jestli jsem vlastně nakouknul do správných dveří a zda do nich chci vejít. Vůbec mi nevadí opakované vystupování z komfortní zóny, ale tady byla ta míra diskomfortu už opravdu docela extrémní.

 
21. 9. 2022 | Rubrika: Aktuality

Trackery, čísla a medaile jsou na místě

Dorazily trackery od FollowMe a jedna velkokapacitní nabíječka, která bude k dispozici v kempu. Jinak je k dobíjení potřeba kabel USB C, který není součástí dodávky a je třeba mít vlastní. Dorazily i startovní čísla a medaile, lahve od RaB jsou vyrobené, čekám ještě na trika, ale do zítřka budou.

 
18. 8. 2022 | Rubrika: Aktuality

Start a objízdné trasy

Finální rozhodnutí k objízdné trase po startu: na stavbu z Prkenného Dolu směr Trutnov je vjezd i vstup zakázán. Na stavbě jsou práce v plném proudu i v sobotu, je tam rušno a nebezpečno.

Nabízím několik objízdných tras, které přicházejí v úvahu. Neřeším jejich relevantnost, rozhodnutí, zda vám dávají smysl a kudy se nakonec vydáte, je na vás. Jsou zde i odkazy na mapy.cz, kde můžete stáhnou GPX.

Přes Stachelberg – délka 10,8 km; převýšení 187 m; polovina asfalt, zbytek šutrová cesta, ale s opatrností sjízdná.

Nejkratší objížďka, po odbočku do stoupání na Stachelberg asfalt, pak rozbitá cesta, ale do prudkého kopce to tolik nevadí. Špatná ale sjízdná je také cesta od Stachelbergu kolem lomu k rozcestí Nad Babím. Za ním začíná lesní asfaltka až k Bělidlu, a to jste již v Trutnově, blízko cesty přes Mladá Buky, jež je přirozenou trasou na Ještěd.              https://mapy.cz/s/hokakonuzu

Přes Bernartice – délka 24,7 km, stoupání 167, celé asfalt.

Klasická silničářská objížďka. Je nejdelší, ale bez jakýchkoli terénních záludností, všude dobrý asfalt. https://mapy.cz/s/fabozosoca

Přes Rýchory – délka 14,3 km, stoupání 386 m, 6 km šotolina, zbytek asfalt.

Tohle je pro změnu klasická MTB/gravel objížďka. Ze žacléřského náměstí se trvalým stoupáním dostanete až do 1000 m nad mořem na Rýchory, a pak sjezdem na druhou stranu hřebenu do Mladých Buků.               https://mapy.cz/s/rezarulapo

Přes Libečská luka – 19,5 km; 123 m; 4,5 km polní cesta, zbytek asfalt.

Varianta silničářské objížďky přes Bernartice s terénní vložkou. Je to trochu kratší a vypustí se jeden kopec, za deště nebo po dešti ale zásadně nedoporučuji.   https://mapy.cz/s/fozakanevu

 

 

 
10. 8. 2022 | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Kolo pro Adama

Od 23. do 31. července se koná třetí ročník charitativní výzvy Kolo pro ADAMA www.koloproadama.cz Detailní info získáte na webu, ale v kostce: zapojit se můžete v době výzvy jízdou na kole, během, chůzí, in-line a to kdekoliv na světě. Všechny kilometry budou odměněny sponzory tohoto projektu. Letošní cíl je stanovený na 100 000 km za 9 dní. Za to sponzoři přispějí do sbírky částkou 500 000 Kč. Sto procent financí putuje do neziskové organizace Černí koně a budou za ně vyrobena kola pro handicapované děti.

Takže, kdo se chystá na Okolo republiky, může to pro něho být zajímavý impuls k tréninku. S bonusem pocitu, že přispěl na dobrou věc. Takže: koukněte na stránky www.koloproadama.cz

A abych jen nevyzýval, ale také konal, 23. července startuji na Okolo Polska, tak se pokusím  přihodit co nejvíc z celkových 3600 km.

 
14. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality

Pár otázek před závodem

Všem přihlášeným jsem odeslal hromadným emailem pár otázek k zodpovězení. Pokud se k někomu nedostaly, prosím na email a.vanicek@razdva.cz poslat odpověď na:

- spaní v tělocvičně před závodem: ANO / NE

- vellikost trička Finisher: XS - S - M - L - XL

Taky bych rád udělal na stránkách rubriku kdo, na čem, s čím pojede, proto prosím o odpověď na níže položené řádky a fotku vašeho závdního stroje. Vše dle vašeho uvážení.

Jméno:

Značka kola:

Komponenty: brzdy, řazení, převody, pedály…

Výbava: brašny, světla, navigace, power banka, spaní…

Moc díky za spolupráci, Aleš Vaníček

 
12. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality

Hláska _ bod 2

Rozhlednu Hláska v podobě kamenné horské věže najdete na Růžovém vrchu (729 m n.m.), celková výška je 21 metrů, prosklená vyhlídková plošina (výška 16 m) je zastřešena a kruhový výhled vám nabídne pohled na kateřinské údolí, do Saska, na vrchol Loučné, Strážného, Jeřabiny a Ahornbergu, Medvědí skály a v dálce i vrchol Milešovky v Českém středohoří.

 
3. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality

Ještěd _ bod 1

Ještěd je přírodní dominantou i architektonickým unikátem v jednom. Charakteristický tvar hory a navazující stavby zná v České republice snad každý. Přidávám pár údajů a zajímavostí, při čemž tím nejdůležitějším je, že Ještěd je prvním kontrolním bodem letošního závodu Okolo republiky :)

Nadmořská výška: 1 012 m

Prominence (relativní výška hory): 517 m

Pohoří: Ještědsko-kozákovský hřbet

Hornina: fylit, kvarcit

Zájem turistů o vrchol se probudil v

 
16. 6. 2022 | Rubrika: Aktuality


 

Facebook