Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Start a objízdné trasy

Finální rozhodnutí k objízdné trase po startu: na stavbu z Prkenného Dolu směr Trutnov je vjezd i vstup zakázán. Na stavbě jsou práce v plném proudu i v sobotu, je tam rušno a nebezpečno.

Nabízím několik objízdných tras, které přicházejí v úvahu. Neřeším jejich relevantnost, rozhodnutí, zda vám dávají smysl a kudy se nakonec vydáte, je na vás. Jsou zde i odkazy na mapy.cz, kde můžete stáhnou GPX.

Přes Stachelberg – délka 10,8 km; převýšení 187 m; polovina asfalt, zbytek šutrová cesta, ale s opatrností sjízdná.

Nejkratší objížďka, po odbočku do stoupání na Stachelberg asfalt, pak rozbitá cesta, ale do prudkého kopce to tolik nevadí. Špatná ale sjízdná je také cesta od Stachelbergu kolem lomu k rozcestí Nad Babím. Za ním začíná lesní asfaltka až k Bělidlu, a to jste již v Trutnově, blízko cesty přes Mladá Buky, jež je přirozenou trasou na Ještěd.              https://mapy.cz/s/hokakonuzu

Přes Bernartice – délka 24,7 km, stoupání 167, celé asfalt.

Klasická silničářská objížďka. Je nejdelší, ale bez jakýchkoli terénních záludností, všude dobrý asfalt. https://mapy.cz/s/fabozosoca

Přes Rýchory – délka 14,3 km, stoupání 386 m, 6 km šotolina, zbytek asfalt.

Tohle je pro změnu klasická MTB/gravel objížďka. Ze žacléřského náměstí se trvalým stoupáním dostanete až do 1000 m nad mořem na Rýchory, a pak sjezdem na druhou stranu hřebenu do Mladých Buků.               https://mapy.cz/s/rezarulapo

Přes Libečská luka – 19,5 km; 123 m; 4,5 km polní cesta, zbytek asfalt.

Varianta silničářské objížďky přes Bernartice s terénní vložkou. Je to trochu kratší a vypustí se jeden kopec, za deště nebo po dešti ale zásadně nedoporučuji.   https://mapy.cz/s/fozakanevu

 

 

 
10. 8. 2022 | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Kolo pro Adama

Od 23. do 31. července se koná třetí ročník charitativní výzvy Kolo pro ADAMA www.koloproadama.cz Detailní info získáte na webu, ale v kostce: zapojit se můžete v době výzvy jízdou na kole, během, chůzí, in-line a to kdekoliv na světě. Všechny kilometry budou odměněny sponzory tohoto projektu. Letošní cíl je stanovený na 100 000 km za 9 dní. Za to sponzoři přispějí do sbírky částkou 500 000 Kč. Sto procent financí putuje do neziskové organizace Černí koně a budou za ně vyrobena kola pro handicapované děti.

Takže, kdo se chystá na Okolo republiky, může to pro něho být zajímavý impuls k tréninku. S bonusem pocitu, že přispěl na dobrou věc. Takže: koukněte na stránky www.koloproadama.cz

A abych jen nevyzýval, ale také konal, 23. července startuji na Okolo Polska, tak se pokusím  přihodit co nejvíc z celkových 3600 km.

 
14. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality

Pár otázek před závodem

Všem přihlášeným jsem odeslal hromadným emailem pár otázek k zodpovězení. Pokud se k někomu nedostaly, prosím na email a.vanicek@razdva.cz poslat odpověď na:

- spaní v tělocvičně před závodem: ANO / NE

- vellikost trička Finisher: XS - S - M - L - XL

Taky bych rád udělal na stránkách rubriku kdo, na čem, s čím pojede, proto prosím o odpověď na níže položené řádky a fotku vašeho závdního stroje. Vše dle vašeho uvážení.

Jméno:

Značka kola:

Komponenty: brzdy, řazení, převody, pedály…

Výbava: brašny, světla, navigace, power banka, spaní…

Moc díky za spolupráci, Aleš Vaníček

 
12. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality

Hláska _ bod 2

Rozhlednu Hláska v podobě kamenné horské věže najdete na Růžovém vrchu (729 m n.m.), celková výška je 21 metrů, prosklená vyhlídková plošina (výška 16 m) je zastřešena a kruhový výhled vám nabídne pohled na kateřinské údolí, do Saska, na vrchol Loučné, Strážného, Jeřabiny a Ahornbergu, Medvědí skály a v dálce i vrchol Milešovky v Českém středohoří.

 
3. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality

Ještěd _ bod 1

Ještěd je přírodní dominantou i architektonickým unikátem v jednom. Charakteristický tvar hory a navazující stavby zná v České republice snad každý. Přidávám pár údajů a zajímavostí, při čemž tím nejdůležitějším je, že Ještěd je prvním kontrolním bodem letošního závodu Okolo republiky :)

Nadmořská výška: 1 012 m

Prominence (relativní výška hory): 517 m

Pohoří: Ještědsko-kozákovský hřbet

Hornina: fylit, kvarcit

Zájem turistů o vrchol se probudil v

 
16. 6. 2022 | Rubrika: Aktuality

Zázemí v kempu Tušť

 Zázemí letošního ročníku Okolo republiky bude v kempu Tušť, Suchdol nad Lužnicí. Myslím, že proti loňsku to bude výrazný posun k lepšímu. Co se týká chatek, sprch atd. Chatky jsou objednané tři, od nedělního do čtvrtečního dopoledne, v těsné blízkosti je restaurace a pizzerie. Věci do zázemí budeme přijímat při prezentaci. Nezapomeňte balíčky dobře popsat.

 

 
13. 5. 2022 | Rubrika: Aktuality

Oprava silnice hned po startu

K létu patří opravy silnic a ani Žacléř (naštěstí) nestojí stranou. Ale, má to své ale. Letos bude uzavřena silnice z Prkenného Dolu po začátek osady Babí, což je při cestě na Ještěd hned 2.- 4.  kilometr po startu.

Kdo pojede na gravelu či horském kole, může využít cestu přes Rýchory.  Nahoru je to 6 km/ 400 metrů výškových po šotolině a šutrech, dolů přes Kutnou do Mladých Buků po asfaltu.  

Pro silničáře je vhodnější trasa: Žacléř - Prkenný Důl – za rybníkem odbočka vpravo na pevnost Stachelberg, cyklotrasa 4210 – dále cyklotrasa 4081, 4084 - lom Babí – Střelnice – Nad Babím, tady odbočka na žlutou do Horního Starého Města, Bělidla. Zhruba 60 % asfalt, zbytek šotolina, občas šutry. Trochu kostrbaté řešení, ale s opatrností pro silničky v klidu sjízdné. 

Další varianty, po silnici přes Bernartice či po polské straně Krkonoš, jsou diskutabilní. 

 
26. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Víte, co je velomobil?

Víte, co je velomobil? S jedním se pravděpodobně budete moci seznámit na třetím ročníku Okolo republiky. Jan Friedl se přihlásil na trať 900 km a byť vozítko vypadá velmi futuristicky, je zcela na vlastní pohon. . Připomíná mi kapotované lehokolo. Více o aktivitách Jana Friedla na http://brnobent.blogspot.com/ a lepší http://brnobent.blogspot.com/představu, co je velomobil, získáte na https://www.katanga.eu/ 

 
23. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality

Máme prvního koloběžkáře

Máme prvního koloběžkáře. Byť propozice takovou kategorii nezmiňují, není důvod nevyjít zájemcům vstříc. Stanislav Holík se přihlásil na trasu 900 km.

 
22. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality

Náramek Okolo republiky 2022

Náramek s nápisem Okolo republiky 2022 na památku pro každého účastníka třetího ročníku.

 
22. 2. 2022 | Rubrika: Aktuality


 

Facebook