Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na koloběžce Okolo republiky 950

Stanislav Holik

Pojal jsem to výletově. Prostě pohodová dovolená se spaním pod širákem jako obvykle, jen na prohlídku okolí nezbylo tolik času, stihnul jsem jen zámek Hluboká, když jsem měl ve středu spoustu času před plánovaným přenocováním v Tušti (jedinou možnou noc na posteli jsem si prostě nechtěl nechat ujít).

"Závod" jsem jel se základním cílem dojet v časovém limitu (168hodin) a patrně stejný cíl mělo i cca deset posledních závodníků krátké etapy, kdy jsme všichni dodržovali "noční klidový režim" a nenechali se vyvést z míry blázny bojujícími o první místa. Díky tomu toho deště na trase pro nás nebylo zas tak moc (respektive k deštivým dnům během kterých ti nejrychlejší odjeli celý závod se nám nejpomalejším přidalo i několik dní, kdy bylo docela hezky).

article preview
Já sám se k noční jízdě nedal strhnout i díky tomu, že nemám v telefonu mobilní data, takže jak jeli ostatní závodníci jsem se dozvěděl až v cíli a pak doma po závodě na stránkách Followme, kde si lze zpětně spustit průběh závodu. A docela to pro mě bylo překvapení, jak většina účastníků neváhala většinu noci strávit v sedle. Možná kdybych jel i příští rok tak bych to taky zkusil, stejně toho už moc nenaspím.holik-trasa.jpg
Moje data: nájezd 957 km, doba samotné jízdy 75 hodin (a k tomu skoro jednou tolik v přestávkách).
Fyzické následky tohohle výletu:
- od druhého dne jeden puchýř na prstě nohy, po pár dnech zase sám zmizel.
- necitlivé konečky prstů. To je běžné, po čtyřech týdnech už je to docela OK
- kvůli dvakrát denně nákupům v supermarketech (především kvůli pití, ale když už jsem tam ...) jsem se dost přežral
Technické následky tohohle výletu:
- musel jsem docentrovat výplet kol, kvůli místy dost hrbolatému terénu si dost užil
- pár odřenin na rámu a řídítkách - naložená koloběžka mi mnohokrát spadla když jsem ji o něco opřel (a opíral jsem ji docela často!)
- několikadenní vysoušení computeru Sigma (v dešti už po pár hodinách končí) a navigace Mio (ta je na tom podobně), nic z toho tedy nevydrželo fungovat do cíle.
 
 

Facebook