Jdi na obsah Jdi na menu
 

Propozice

Bike packingový maraton Okolo republiky 1400 / Okolo republiky 1000   

article preview

 

Start a cíl:

město Žacléř, Rýchorské náměstí (okres Trutnov, Královéhradecký kraj)

Termín:

22. 8. 2020, 10.00

Trasy:

Okolo republiky 1400 km (kontrolní body 1 – 4)

Okolo republiky 1000 km (kontrolní body 1 – 3)

Kategorie:

muži, ženy, dvojice

Startovné:

do 15. 8.     jednotlivci 1900 Kč, dvojice 3200 Kč

Před startem a za cílem:

uvítací balíček

účastnická karta

handbook

trika Winner pro vítěze a věcná ocenění pro první tři v každé kategorii

triko Finisher a drobné ceny pro každého, kdo kdo závod dokončí

 

Pravidla závodu jsou jednoduchá:

Trasu je nutné zdolat na kole (gravel, silničním, trekingovém…) silou vlastních svalů a bez podpory

Trasu tvoří čtyři kontrolní body, kterými je nutné projet ve stanoveném pořadí a získat potřebné razítko, vše ostatní je na závodníkovi:

  1. Lobendava                     - nejsevernější obec ČR
  2. Krásná u Chebu             - nejzápadnější obec ČR
  3. Vyšší Brod                       - nejjižnější obec ČR
  4. Bukovec                           - nejvýchodnější obec ČR

 

Trasu je nutné zdolat bez cizí pomoci. V praxi to znamená, že pokud chcete jet v čistém dresu, musíte ho mít s sebou, nebo ho po cestě vyprat, případně koupit nový. Stejný princip platí pro servis kola, stravování, ubytování atd. Všichni účastníci musí mít stejnou příležitost.

Čas běží každému závodníkovi non-stop od startu až do cíle, maximální limit je 168 hodin.

Vypsány jsou kategorie muži, ženy a dvojice na obou trasách.

Při jízdě v noci či za špatných podmínek musí být závodník vybaven reflexní vestou a předním i zdaním světlem. Nezapomeňte, že v podmínkách omezené viditelnosti a dlouhodobé únavy je vaše schopnost reálně posoudit rizika omezená (pokud minete zaoceánskou loď nebo vám přes cestu přeběhne stádo žiraf, okamžitě zastavte, vyfoťte je a jděte spát).

Cyklistická helma je stejně jako na všech ostatních závodech samozřejmostí (nezbytnou).

Neposlouchejte hudbu ze sluchátek, pokud jedete na kole.

Startovat mohou pouze osoby, které jsou si dobře vědomy svého zdravotního stavu, fyzické kondice a schopnosti závod nejen dokončit, ale v případě komplikací z něj zavčasu odstoupit.

V případě odstoupení je závodník povinen o tom neprodleně informovat pořadatele závodu.

A na závěr to nejdůležitější: nikdy nezapomeňte na bezpečnost a fair play.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Roman - a to jsem si myslel, že už bude letos klid:)))

V červnu jsem jel s kamarády přejezd Krásná u Aše - Bukovec (600km/22hod) a zařekl se, že si dám pokoj....A teď tohle, to abych začal zase trochu najíždět km:-)

Aleš Vaníček - Re: a to jsem si myslel, že už bude letos klid:)))

Četl jsem pěkný rozhovor na MTBS, dodatečně gratulace ke skvělému výkonu. A Okolo republiky? Startovka je stále otevřená :)

Roman - Re: Re: a to jsem si myslel, že už bude letos klid:)))

Dost vážně o tom uvažuji, ještě řeším pracovní povinnosti, protože v tomhle termínu jsem nic neplánoval, takže se budu přihlašovat (pokud) spíše až začátkem srpna. Když by člověk jel trasu 1000, tak to moc dovolené nesežere a v zterý mužu být v práci.))), ale nebude to kochací záležitost:-(

Kostěj - pravidla

Ahoj, do závodu zbývají tak zhruba tři měsíce. To je tak akorát na stanovení taktiky, suplementace, naplánování a pozvolné najíždění trasy.
Vím, že doba je turbulentní, co platilo včera je dnes jinak, ale nestálo by za to nastavit už nějak jasněji pravidla. Např. že závod se odehraje uvnitř hranic ČR...? Dále by mě zajímalo zda bude sledování závodníků spotem, a zda je povinná nějaká výbava. Díky

Aleš Vaníček - Re: pravidla

Ahoj, omlouvám se za pozdní odpověď, doba je stále trochu hektičtější. Poznámka k omezení závodu pouze na vnitřní hranice republiky je správná a tuhle možnost zvažuji. Čekám na 22. červen, kdy by měla přijít další uvolňovací vlna, pak padne definitivní rozhodnutí. I tak, myslím bude dostatek času na naplánování ideální trasy dle priorit každého z účastníků.
Právě teď uvádíme v život spolupráci se Sport Base Timing, zahrnuje jak přihlašování, tak i tracking v průběhu závodu a vše okolo. Bude to podobné jako na 1000 mílích, kde to zajišťuje stejná firma.
Povinná výbava není složitá, ale bude striktně vyžadovaná: přilba a při jízdě v noci či za špatných podmínek musí být závodník vybaven reflexní vestou a předním i zdaním světlem. Apelujeme také na to, aby závodníci neposlouchali za jízdy hudbu ze sluchátek, v kombinaci s únavou lze snadno něco přehlédnout.

Milča - Razítka

Ahoj, zajímalo by mě, jak a kde se získají razítka při průjezdu uvedenými obcemi. A zda bude tato "služba" nonstop. Díky

Aleš Vaníček - Re: Razítka

Ahoj, kde přesně bude v daných obcích razítkování probíhat, ještě není doladěné. V každém případě to bude možné non stop a zavčas oznámíme přesná místa. První kontrolní bod není od startu daleko, ten bude jen „průjezdní“, na některém dalším (uvažujeme o Vyšším Brodě) bychom rádi zajistili možnost přespání a základní servis. S největší pravděpodobností to tak bude, ale domluvené a potvrzené to ještě nemáme, tak neslibujeme.

Liby Rodová - Jedu

Ahoj, úplně me tahle myšlenka nadchla. Líbí se mi, že není pevně stanovená trasa a jsou je kontrolní body. Ať si každý poradí sám. Určitě pojedu, jen se musím rozhodnout zda 1000 nebo 1400. Děkuju za nápad a jeho uskutečnění a v srpnu v Žacléři.

Aleš Vaníček - Re: Jedu

Děkuji za zájem, teď už jen rozhodnout se pro správnou trasu :)

Martin M. - spaní během cesty

Ahoj,
myšlenka se mi líbí. Chtěl jsem se zeptat na pár věcí.
V kolik hodin plánujete start?
Bude v kontrolních bodech místo pro případné kratší přespání na zemi ve spacáku?
Je možné během cesty využít ubytování v ubytovně/penzionu/hotelu? Samozřejmě po vlastní dohodě na vlastní náklady, ale jde mi o to, jestli to není proti pravidlům.
Díky

Aleš Vaníček - Re: spaní během cesty

Ahoj, start plánujeme na 9.00. Na kontrolních bodech zatím prostor pro přespání neslibujeme. Chtěli bychom to nabídnout, ale domluvené to zatím není, takže říkáme, že tahle možnost není. Pokud se nám podaří něco domluvit, dáme vědět. A ubytování na trase: pokud to nebude předem domluvené, možné to je. Pojedete-li kolem penzionu a budou mít volno, v klidu přespěte. Dojedete-li do města a budou mít v ubytovně, penzionu, hotelu volno, přespěte. Základní pravidlo zní: bez podpory. Co si ale po cestě sami zařídíte, je na vás a pravidla to dovolují. Všichni by prostě měli mít stejné možnosti. Jak jich využijí, je věc každého účastníka.

RiPa - Parkování

Ahoj, dotaz ohledně zaparkování auta během závodu v místě startu, je nějaká - relativně bezpečná možnost?
Díky P.

Aleš Vaníček - Re: Parkování

Ahoj, o auta závodníků se určitě postaráme. Máme bezpečné místo, kde je budou moci zanechat, aby se pak mohli v klidu vrátit domů.

Petr Novák - okoloceska.cz

Ahoj, slušná výzva, ale né tak úplně originální. Loni jsem sledoval kluky jak jeli akci okolo Česka (okoloceska.cz), což mi přijde taky dost ujetě hustý. Petr

Aleš Vaníček - Re: okoloceska.cz

Ahoj, souhlas, je to slušná výzva, nikde ale netvrdíme, že je náš závod originální. Hlásíme se k tomu, že inspirací nám jsou desítky bikepackingových závodů, které se jezdí po Evropě i celém světě řadu let. A vzhledem k velikosti naší republiky je trasa podél hranic nasnadě. Ostatně, závod s názvem Okolo České republiky na kole non stop se jel již v roce 2003 a letech následujících. A ani nepočítáme s tím, že se v dalších letech budeme striktně držet pohraničí. Vždy to bude jakýmsi způsobem kolem republiky (zevnitř i zvenčí) ale kontrolní body chceme měnit, aby to nebylo stále stejné a určitě zasáhneme i více do vnitrozemí. Co se týká Okoločeska, o tom jsme při přípravě naší akce neměli tušení, s pořadatelem už jsme v kontaktu, a akci rozhodně fandíme. Zatím tu nic podobného není (vyjma skvělých 1000 mil) a tak prostor máme. Nám jde o klasický bikepacking, tedy vše s sebou, jedna dlouhá etapa, ať s tím každý naloží, jak se mu zachce. Právě ona volnost je pro nás důležitá. Díky za příspěvek a ať se daří.

 

Okolo republiky 2021